Bazénové schůdky jsou nezbytným doplňkem každého bazénu ať už zapuštěného či nadzemního. Slouží pro pohodlný vstup do bazénu i následný výstup. Musí být stabilní a bezpečné. Podle typu mohou mít bazény již vestavěné schodiště, schůdky nebo nerezový žebřík. Pro nadzemní bazén volíme obvykle schůdky s kovovou nerezovou konstrukcí v kombinaci s plastem. Zapuštěný bazén má buď nerezový žebřík nebo je schodiště již součástí bazénu. Důležité je k takovému schodišti pořídit i vhodné madlo.
Při pořizování schůdků zkoumáme jejich stabilitu, kvalitu provedení, nesmí mít ostré hrany a dobré je věnovat pozornost i plastovým nášlapům a jejich způsobu uchycení. Všechny schůdky musí mít protiskluzovou úpravu a dostatečnou nosnost. Jejich výšku volíme s ohledem na bazén, měly by být i dostatečně široké. Kvalitní schůdky i jiné příslušenství k bazénům zakoupíte nejsnáze a nejvýhodněji na https://www.chlorito.cz/bazenove-schudky.
Mezi majiteli bazénů se rozšířil trend slané vody. Chcete-li i vy takové koupání, je třeba zjistit, jaké technické parametry musí bazén splňovat. Slaná voda je výhodná pro osoby s ekzémy, lupénkou, nesnášenlivostí chlóru. Bazénová sůl zlikviduje řasy i nepřátelské bakterie. Je vysoce čistá, neobsahuje žádné příměsi, jemně namletá pro snadné rozpouštění. Možné je zakoupit i sůl mořskou a vytvořit z bazénu skvělou náhražku koupání v moři. Použijete-li protiproud pro slanou vodu, výborně si zaplavete a budete mít takové malé soukromé moře na zahradě.
Je třeba nezapomínat, že solné roztoky působí agresivně na materiály, se kterými přichází do styku, a je nutné používat vybavení bazénů pouze z odolných materiálů, které slaná voda nepoškodí či jsou pro slaný bazén přímo určeny. Sůl a kovy – to nejde moc dohromady. Proto i při pořizování schůdků dbejte na to, aby byly vhodné pro kontakt se slanou vodou.