V nadpise není myšlen domácí jako muž a vládce domu. Myšleno je to jako domácí polévka, nebo nudle. Každý ví, že to udělat lze a občas se to také ještě někde dělá. I když ne tolik jako kdysi. To uměly již jen naše prababičky. Ale ty zase neuměly vyrobit elektřinu. Dědečkové ano, ti rádi předváděli tu statickou pomocí hřebenu a papírku. Jenže takové množství sloužilo pouze ke krátkému pobavení. A zasmání.

sluneční panely na střeše

Množství elektrické energie, které by bylo k užitku tehdy v domácích podmínkách rozhodně vyrobit nešlo. Dneska to jde zcela běžně a také již miliony lidí to dělají. Umí totiž využít sluneční energii. Tedy, oni jen používají prostředek, sami tento jev nevyrábějí. Mají totiž sluneční nebo fotovoltaické panely, a tak mají tu velkou výhodu domácí elektřiny. Takže neplatí obrovské sumy měsíčně klasickému dodavateli, který nás tu všechny dosti krutě a bez předsudků hezky ždímá.

Domácí fotovoltaická elektrárna je naprosto soběstačná a klasickou elektřinu ze sítě je tak třeba odebírat pouze v nouzových situacích. Většinou v zimě, kdy je sluneční svit slabý, pokud tedy vůbec nějaký je. Ale přes léto a jinak není nutno spouštět klasický odběr, domácí výrobna elektřiny většinou plně postačuje, pokud si ovšem nechal majitel instalovat dostatečně silnou „továrnu“.

sluneční panely na střeše

Každý, kdo má svůj rodinný dům by měl zapřemýšlet a zamyslit se nad tím, zda platit jak mourovatý, nebo odeslat moloch neustále zvyšovaných plateb k šípku. Je to každého rozhodnutí a každý si sám musí umět vypočítat, zda toho půjde. Jednoznačně pro je spousta ušetřených peněz a proti je vysoká cena za celou stavbu se vším všudy. Ale pozor, nemusíte ji platit celou. Můžete dostat dotaci a ta je klidně i sedmdesát tisíc. Solidní firma ji vyřídí za vás ihned po podpisu smlouvy. A také vám vyrobí celé zařízení na klíč, tedy od úplného začátku až do konce.