Všichni víme, jak funguje život v dnešní vyspělé společnosti. Lidé tu chodí do práce, vydělávají si peníze a tyto následně zase utrácejí, čímž na jednu stranu uspokojují své potřeby a na stranu druhou dávají možnost vydělat si těm druhým, kteří pak vlastně činí obdobně. Je to učiněné perpetuum mobile, a dokud toto funguje, je vše v tom nejlepším pořádku.
Ovšem jak všichni víme, žádné perpetuum mobile nefunguje věčně a spolehlivě. A nejinak je tomu i u financí. I zde by mělo platit, že si člověk vydělá a za peníze si zajistí dostatečně kvalitní život, ale ne vždy je tomu tak. Někdy se tu něco zašmodrchá, člověk nevydělá dost nebo možná také vůbec nic, objeví se neplánované výdaje a je zle. Finanční stroj se zadrhne a člověk, kterého to postihne, počíná trpět. Protože má stále své potřeby, jenže už za ně nemá čím platit. A tudíž zůstává neuspokojen.
Chtělo by to získat další peníze, aby se dalo pokračovat v normálním žití. Jenže je známo, že jsou peníze něčím vysoce ceněným a pro lidi vzácným, a proto je strádajícímu člověku nikdo nedaruje ze svého. Takový soucit bývá vzácným úkazem a panuje vesměs jen mezi osobami, které jsou si velice blízké.
A co ti, jimž peníze scházejí a tito si je nedokážou zajistit vlastními silami? Těm lze doporučit už jedině půjčku.
Jenže ani půjčky nejsou dokonalé. Lidé je sice mohou chtít, ale aby je dostali, musí splňovat nejedno často i hodně přísné kritérium. A když je dostanou, mohou mluvit o štěstí. Ale jen do chvíle, než zjistí, že se jim nabízí i něco výhodnějšího než to, co si vzali. Takže mohli ušetřit a usnadnit si život, kdyby o tom bývali věděli.
Ale zoufat si nemusí. Protože existuje i možnost refinancování hypotéky Fahd, čímž lze vlastně nejednou dosáhnout výměny nepříliš výhodné půjčky či půjček za výhodnější alternativu.
A proč by člověk takto neměnil, když si může ulehčit finanční situaci, že?